Home >> Zarządzanie Produkcją OptiMES

Zarządzanie Produkcją OptiMES

Funkcje

Jak wygląda System Zarządzania Produkcją OptiMes?

System APS do planowania produkcji

Planowanie produkcji to zadanie, które w praktyce okazuje się być o wiele trudniejszym niż się wydaje. Tym bardziej, że sprawy lubią się komplikować i np. kiedy już wszystko jest dopięte na ostatni guzik, a produkcja działa jak świetnie naoliwiona maszyna – pojawia się pilne zamówienie lub awaria. Co w takiej sytuacji? Konieczność nagłego przeplanowania produkcji może spędzać sen z powiek. Działaj inaczej! Z wsparciem OptiMESa i zastosowanym w nim algorytmom sztucznej inteligencji, poradzisz sobie z codziennymi wyzwaniami współczesnej produkcji. Nasza propozycja to rozwiązanie proste, ale i kompleksowe, a do tego elastyczne. OptiMES potrafi zaplanować produkcjępokierować pracownikami, przeplanować pracę i zaalarmować w razie ryzyka. Wszystko w kilka sekund i bez zaangażowania z Twojej strony. Sprawdź szczegóły rozwiązań, które już od lat aktywnie pomagają firmom produkcyjnym radzić sobie z rosnącą presją płacową i ciągłym skracaniem terminów realizacji.

Skuteczne harmonogramowanie produkcji

Planowanie dostaw zasobów, surowców, kosztów itd.

Prognozy, symulacje, analiza What-if

Zarządzanie Produkcja online

Plan prac utrzymania ruchu, ustawiaczy, narzędziowni, magazynu itd.

MES - realizacja, kontrola i rozliczanie produkcji

Nowoczesna firma produkcyjna to firma z kompleksowym systemem innformatycznym do zarządzania i planowania produkcji, a system MES jest równie ważny, co dobre maszyny produkcyjne i wykwalifikowana kadra. Profesjonalne planowanie produkcji, w równej mierze, co samo sprawne jej wykonanie, jest kluczowe dla funkcjonowania i zarobków firmy.  Dlatego OptiMES łączy wszystko, co ułatwia przebieg procesów produkcyjnych i podnosi ich efektywność.

 

Przykłady? Dzięki panelom meldunkowym, OptiMES nie tylko deleguje pracownikom zadania, ale też rozlicza surowce i czas pracy, tworzy automatyczne dokumenty magazynowe, usprawnia kompletacje, załadunki, i wiele innych.

Zlecenia Produkcyjne w chmurze

Rzetelne rozliczanie w czasie rzeczywistym np. robót w toku

Planowanie terminów realizacji zamówień

Panele meldunkowe Kody kreskowe, kod QR, RFID

Plan prac utrzymania ruchu, ustawiaczy, narzędziowni, magazynu itd.

System do zarządzania magazynem

Zarządzanie magazynem to wymagające zadanie. Tym bardziej, że od poziomu jego realizacji bardzo często zależy funkcjonowanie innych działów przedsiębiorstwa. Przedstawiamy system WMS, dzięki któremu zorganizujesz i łatwo utrzymasz porządek w magazynie – i mamy tu na myśli wszystkie płaszczyzny jego działania. Z OptiMESem pracującym w magazynie zachowasz pełne bezpieczeństwo i zgodność z ISO 9001. Zadbaliśmy w nim o wszystko, co może ułatwić pracę Tobie i całej załodze, dlatego dostajesz oprogramowanie zintegrowane z najpopularniejszymi systemami księgowymi, które będą synchronizować się na bieżąco.

Spójne magazyny

Kontrola dostaw, pilnowanie terminów

Wypożyczalnia narzędzi i elementów

System Do Rejestracji Produkcji

Spedycja i logistyka

Kompletacje

Wysokie składowanie

Raporty, Kontrola i utrzymanie ruchu maszyn

Moduł CMMS jest prosty, intuicyjny i kompleksowy. Dzięki niemu skutecznie i trwale podnosisz dostępność zasobów (OE i OEE), zmniejszasz występowanie awarii, pamiętasz o przeglądach i serwisowaniu, a do tego możesz na bieżąco śledzić odczyty z maszyn (SCADA).

Kontrola maszyn produkcyjnych

Wizualizacja wąskich gardeł

Analiza dostaw

Roboty w toku

Kalendarze dostępności zasobów

Plany i analizy obłożenia zasobów

Analiza zużyć

System CRM dla produkcji

Czym byłaby firma produkcyjna bez klientów? Budowanie dobrych relacji z klientami to podstawa, o którą OptiMES pomoże zadbać! Nasz CRM dla produkcji wesprze Cię na wszystkich etapach związanych z obsługą klientów. Zaczynając od pierwszych kontaktów handlowych i ofertowania, przez zamówienia i zlecenia, aż po rozliczenie produkcji. Z taką pomocą stworzysz spójne standardy obsługi klientów, nie pominiesz żadnych ustaleń i terminów. Wszystkie dane będą zawsze w tym samym miejscu, czyli w naszym niezawodnym systemie. Zyskujesz jeszcze więcej, bo w razie potrzeby szybko uruchomisz integrację systemu CRM z popularnymi systemami księgowymi i sklepowymi. Przekonaj się jakie to proste i potrzebne.

 

 

Oferty e-mail i SMS

Zamówienia

Portal B2B

CRM dla produkcji

Kontakt przez internet

E-sklep

E-reklamacje

Inne Istotne Funkcje o Których Warto Wiedzieć

Kontrola jakości

Paszportyzacja: FSC, IBR

ISO

Ślusarnia i narzędziownia

Alarmy E-mail i SMS

SCADA maszyny i procesy

Ważne Linki

O Nas

Jesteśmy pasjonatami nowych technologii, którzy dzieląc się wiedzą i uzupełniając kompetencjami realizują projekty z pełnym zaangażowaniem.

Nasi Partnerzy

Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Kadromierz Rejestracja Czasu Pracy